Par muzeju


Muzeju “Ebreji Latvijā” dibināja 1989.g. Holokaustu pārdzīvojušo grupa ar ievērojamu vēsturnieku Marģeri Vestermani priekšgalā. Muzeja misija ir iemūžināt Latvijas ebreju kopienu, kas bija gandrīz iznīcināta Holokaustā un padomju laikā, kā arī pētīt un popularizēt Latvijas ebreju vēsturi, un krāt un saglabāt visas iespējamās tās liecības no pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Muzejs atrodas Rīgas Ebreju kopienas – vēsturiskajā Ebreju kluba un teātra – ēkā, ko 1913.-1925. gadā uzcēla arhitekti Edmunds fon Trompovskis un Pauls Mandelštāms. Sākot 1996.g. ar nelielu ekspozīciju, kas tomēr izraisīja lielu sabiedrības interesei, pašlaik muzejs izvietots trīs zālēs, izklāstot ebreju vēsturi Latvijā no XVI gs. līdz 1945.g. Viscaur savai vēsturei muzejs organizēja arī izstādes, no kurām īpaši jāmin “Zaudētā ebreju pasaule Latvijā” (Berlīne, 1996.g.), “Latvijas ebreju kopiena: vēsture, traģēdija, atdzimšana” (Rīga, 2001.g.), un dalību ceļojošajā izstādē „Jesaja Berlins un viņa laika Rīga” (Rīga, 2009.g.).

Muzejs pieder Rīgas Ebreju kopienai, un ir starp nedaudziem Latvijā valsts akreditētiem privātiem muzejiem. Viens no ilggadējiem muzeja atbalstītājiem ir Kultūras ministrija, un tās piedāvātie granti ir svarīgs ieguldījums daudzu muzeja projektu realizācijā, paralēli Rīgas Ebreju kopienas finansējumam un apmeklētāju un mecenātu ziedojumiem.

Muzeja krājums ir plašs un daudzveidīgs – lielā mērā pateicoties apmeklētāju un brīvprātīgo atbalstam, kas sekmēja jaunu materiālu iegūšanu. Muzejs aicina visus apmeklētājus palīdzēt krājuma papildināšanā ar materiāliem no saviem privātarhīviem un kolekcijām, darot tos pieejamus pētniekiem un interesentiem, un palīdzot saglabāt Latvijas ebreju kopienas piemiņu.

Rīga, Skolas iela 6
Tālr. (+371) 67283484
info@ebrejumuzejs.lv


Muzeja darba laiks: 

Svētdiena - ceturtdiena: 11.00-17.00

 

Piektdiena, sestdiena: slēgts

 

 

Ieeja pēc brīvprātīgiem ziedojumiem

Ekskursijām lūdzam pieteikties iepriekš, rakstot uz info@ebrejumuzejs.lv.

 

Atpakaļ

Pierakstīties jaunumiem