Lekcija “Hitlers, Čerčils, Polijas valdība: pretizlūkošanas spēles, 1939-1941”

9.08.2021

 

12. augustā pulksten 17.30 Rīgas Ebreju kopienas namā, Skolas ielā 6, notiks vēsturnieka Dr. Jakova Faļkova lekcija “Hitlers, Čerčils, Polijas valdība: pretizlūkošanas spēles, 1939-1941”

 

Izraēlas vēsturnieka Jakova Faļkova (Yaacov Falkov) lekcijā tiks prezentēti viņa ilggadējā pētījuma rezultāti, kas atklāj pirms tam nezināmu II Pasaules kara epizodi - nacistiskās Vācijas un Polijas trimdas valdības sarunas par miera noslēgšanu 1941. gada sākumā, kas varēja pārtraukt karadarbību Eiropā un izveidot pilnīgi jaunu politisku situāciju. Šis projekts sastapās ar asu Vinstona Čerčila un Lielbritānijas pretizlūkošanas dienestu pretestību, kas pielika roku sarunu izjaukšanai.

 

Lekcija notiks krievu valodā bez tulkojuma.

 

Ieeja brīva.

 

Pie pasākuma ieejas būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments kopā ar derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, kas apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju un ir pagājušas četrpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas. To ir iespējams iegūt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.

 

Dr. Jakovs Faļkovs ir dzimis Rīgā, absolvēja Telavivas Universitātes Vēstures nodaļu. Ir Telavivas Universitātes un Herclijas Starpdisciplinārās koledžas vieslektors, bija par pētnieku Oksfordas Universitātē, Yad-Vashem institūtā un ASV Holokausta memoriālajā muzejā. Viņa interešu lokā ir 1930.-1940. gadu specdienestu, militārā un diplomātiskā vēsture. 2017. gada monogrāfija "Meža spiegi: PSRS partizānu kustības izlūkdienesti, 1941-1945", kuras sagatavošanā tika izmantoti arī Latvijas arhīvu materiāli, izpelnījas pozitīvas profesionālās kopienas atsauksmes. 2021. gadā Izraēlas Vēsturnieku biedrība par nopelniem zinātnes darbā apbalvoja viņu ar Izcilības balvu.

Atpakaļ

Pierakstīties jaunumiem