Jūdaikas vasaras skola Latgalē un Rīgā

15.09.2012

2012. gadā notika Jūdaikas vasaras skola Latgalē un Rīgā, ko organizēja centrs „Sefer” (Krievija) un Čeiza centrs (Izraēla) sadarbībā ar muzeju „Ebreji Latvijā” un Daugavpils Universitāti.

Vasaras skolas darbā piedalījās 20 jaunieši – studenti no Daugavpils, Rīgas, Maskavas, Sanktpēterburgas, Varšavas un citam vietām. Skolas darbība notika 2 plūsmās – etnigrāfiskie pētījumi un arhīvu pētījumi. Etnogrāfiskie pētījumi notika Krāslavā, Daugavpilī, Subatē, Rēzeknē, Preiļos, un tika ierakstītas vairāk nekā 80 interviju stundas par pirmskara ebreju dzīvi Latgalē, Holokaustu un etniskajiem stereotipiem. Arhīvu pētījumi notika Rīgas arhīvos un bibliotēkas. Arhīvu plūsmu kopā ar kolēģi no Izraēlas vadija muzeja „Ebreji Latvijā” direktors Iļja Ļenskis.

Vasaras skolas laikā notika arī lekcijas, ekskursijas, kā arī sinagogu, kapsētu, muzeju apmeklējumi.

Vasaras skolā savāktie materiāli tiks publicēti atsevišķajā izdevumā.

Atpakaļ

Pierakstīties jaunumiem